Imię i nazwisko: Waldemar Czyszak
Data i miejsce urodzenia: 1953 r.
Wykształcenie: Studium Wok-Akt im. D.Baduszkowej w Gdyni (1980)
Ważniejsze role: - "Krakowiacy i Górale" - Morgal
- "Romans z wodewilu" - Felek Gzymsik
- "Mistrz i Małgorzata" - Bezdomny
- "Lot nad kukułczym gniazdem" - Wódz Bromden
- "Wesele" - Czepiec
- "Emigranci" - XX

W sumie:
- 135 premier teatralnych
- udział w 49 produkcjach filmowych
Kilka słów o mnie: Wydaje mi się, że już od maleńkości myślałem o tym, żeby się kreować. Zaczynałem jako ministrant, a później w szkole regularnie brałem udział w różnych przedstawieniach. W liceum wziąłem udział w Turnieju Teatrów Amatorskich w Sopocie. Za swoją grę zostałem nagrodzony Bursztynową Maską. Z kolei w wojsku zdobyłem tytuł najlepszego recytatora.

Jakiś czas później w gazecie natrafiłem na artykuł o naborze do Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. W efekcie zostawiłem ówczesną pracę zaopatrzeniowca w Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku i poszedłem na egzaminy, które szczęśliwie zdałem.

Jedną z moich ulubionych ról była postać Wodza Bromdena w „Locie nad kukułczym gniazdem” w reżyserii Wojtka Adamczyka. Inną rolą, którą mile wspominam jest Bezdomny w „Mistrzu i Małgorzacie” Bułhakowa.

Teatr jest spełnieniem moich marzeń. Nie chciałbym zabrzmieć patetycznie, ale praca w teatrze jest dla mnie pewnego rodzaju misją do spełnienia. Sądzę, że jest to misja wychowywania ludzi.

W wolnym czasie lubię czytać książki i spacerować na świeżym powietrzu. Mam psa i kota, z którymi się dość często przechadzam. Poza tym jestem kibicem żużla i relaksuję się podczas meczy. Wtedy łapię oddech i zapominam o codziennych stresach.

Sądzę, że jestem dość charakterystycznym człowiekiem, który potrafi rozróżnić co jest czarne, a co białe. Chciałbym pomagać ludziom i wydaje mi się, że właśnie dlatego uprawiam ten zawód. Stosując metodę anegdot z życia wziętych, przekazuję moją wiedzę, umiejętności i doświadczenie, które nabyłem w ciągu lat pracy.

 


Obecnie występuję w:

Rycerz nieistniejący

Trzy siostry

Wyżej niż połonina. Saga w VI aktach

Sąsiedzi

Balladyna

Pan Tadeusz

Ania z Zielonego Wzgórza

@teatrim.siemaszkowej